12 حقیقت بسیار جالب درباره سریال Peaky Blinders

Thursday، ۲۱ Esfand ۱۳۹۹

1- داستان پیکی بلایندرز را پدر استیون نایت برای وی تعریف کرده است

استیون نایت (Steven Knight)، نویسنده مطرح سریال تحسین شده پیکی بلایندرز (Peaky Blinders) مدعی شد که خانواده وی عضوی از گروه اصلی پیکی بلایندرز (در واقعیت) بوده اند و اکثر اتفاقات و داستان هایی که در سریال رخ می دهد و جریان دارد را پدرش برای او تعریف کرده است. البته گروه پیکی بلایندرز در واقعیت تا این حد معروف و قدرتمند نبودند و این نویسنده در اکثر بخش های سریال، پیاز داغ آن را اضافه کرده است.

2- بیلی کیمبر و داربی سابینی در واقعیت نیز گنگستر بوده اند

احتمالا یکی از سوالاتی که پس از تماشای سریال برای شما پیش آمده است، در رابطه با شخصیت های آن است که آیا در واقعیت وجود داشتند یا خیر؛ پاسخ بله است و خیلی از شخصیت ها، من جمله بیلی کیمبر (Billy Kimber) و داربی سابینی (Darby Sabini) از گنگسترهای به نام و قدرتمند در زمان خود بوده اند که اتفاقا در سریال هم آنها را قدرتمند نشان داده اند.
جالب است بدانید در واقعیت بیلی کیمبر در سن 63 سالگی و آسایشگاه سالمندان دار فانی را وداع گفته است!

3- هلن مک کروی لحجه بیرمنگامی را از آهنگ های اوزی آزبورن یاد گرفته است

جالب است بدانید هلن مک کروی، بازیگر نقش پالی، لحجه بیرمنگامی را از طریق گوش دادن به آهنگ های آزی آزبورن، خواننده بریتانیایی و اهل بیرمنگام یاد گرفته است. هلن مک کروی می گوید زمانی که پروژه سریال پیکی بلایندرز را قبول کرده است، حدود 6 ماه هر روز ساعاتی را به گوش دادن آهنگ های اوزی آزبورن و رادیوی بیرمنگام اختصاص می داده است که خوشبختانه این تمرین و تلاش ها ثمربخش بوده است.

خرید محصولات پیکی بلایندرز

4- جان شلبی و مایکل گری در زندگی واقعی با یکدگیر برادر هستند!

شاید برایتان جالب باشد تا بدانید که جو کول (بازیگر نقش جان شلبی) و فین کول (بازیگر نقش مایکل گری) در زندگی واقعی با یکدیگر برادر هستند؛ لازم به ذکر است این اولین بار نیست که این دو در کنار هم نقش آفرینی می کنند و در فیلم سینمایی آفندر (Offender)، محصول سال 2012 نیز در کنار هم به نقش آفرینی پرداختند.

5- کلین مورفی از فصل اول به ناچار تعداد بالایی سیگار کشیده است

یکی از چیزهایی که در سریال پیکی بلایندرز (Peaky Blinders) همیشه ثابت است، سیگار کشیدن کلین مورفی (بازیگر نقش توماس شلبی) در سکانس های مختلف سریال است و تقریبا می توان گفت در تمامی سکانس ها یا درحال مصرف مشروب است و یا درحال کشیدن سیگار! فارغ از اینها، طبق بررسی های انجام شده توسط هواداران، وی از اولین اپیزود فصل اول حدود 3000 نخ سیگار کشیده است! جالب است بدانید سیگارهایی که وی مصرف می کند واقعی نمی باشند و از طریق گیاه های طبیعی درست شده اند و دارای عطر معطری می باشند.

خرید محصولات پیکی بلایندرز

6- آتش ها و انفجارهای دو فصل اول سریال کاملا واقعی و بدون افکت هستند!

متاسفانه یا خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی جلوه های بصری، دیگر کمتر بازیگران مجبور به بازی در شرایط سخت و واقعی هستند اما جالب است بدانید آتش ها و انفجارهایی که در دو فصل اول سریال پیکی بلایندرز رخ می داد، تماما واقعی بودند؛ علی الخصوص اپیزود اول. لازم به ذکر است بعد از گذشت دو فصل از این سریال، کم کم استفاده از جلوه های ویژه نیز بیشتر شد و کمتر از اتفاقات و آتش های واقعی استفاده می کنند.

7- استیون نایت می داند سریال قرار است چطور به پایان برسد

استیون نایت طی یک مصاحبه ای در رابطه با نحوه پایان سریال (منظور سکانس پایانی است) توضیح داد؛ وی می گوید سکانس پایانی اپیزود آخر سریال Peaky Blinders با به صدا درآمدن آژیر جنگ جهانی دوم به اتمام می رسد؛ به معنای دیگر زمانی که جنگ جهانی دوم آغاز شود، این سریال نیز به پایان می رسد.

8- گروه پیکی بلایندرز در واقعیت وجود داشته است

همانطور که در اول مقاله گفته شد، گروه پیکی بلایندرز در واقعیت نیز وجود داشته است اما نه به قدرتمندی که در سریال نمایش داده می شود، بلکه آنها یک گروه گنگستری پرنفوذ در برخی از محلات و روستاهای اطراف شهر بیرمنگام بوده اند و زمان انحلال این گروه نیز بسیار سریع اتفاق افتاده است.

خرید محصولات پیکی بلایندرز

9- قرار بود جیسون استاتهام در نقش توماس شلبی نقش آفرینی کند

جالب است بدانید جیسون استاتهام (Jason Statham)، بازیگر مشهور هالیوودی به عنوان توماس شلبی نقش آفرینی کند که خوشبختانه به دلیل پروژه های سنگین که وی در کشور آمریکا داشته است، این اتفاق رخ نداده است. جیسون استاتهام طی یک مصاحبه ای که این موضوع را تایید کرد و از این که در این سریال حضور ندارد ابراز تاسف کرد و برای کلین مورفی، بازیگر نقش توماس شلبی نیز آرزوی موفقیت کرد.

10- محل فیلمبرداری سریال در شهر لیورپول است!

یکی از حقیقت های عجیب راجع به سریال Peaky Blinders مربوط می شود به محل فیلمبرداری این سریال؛ همانطور که می دانید درصد قابل توجهی از داستان سریال، در شهر بیرمنگام در جریان می باشد اما با این وجود محل فیلمبرداری در شهر لیورپول انگلیس است. کارگردان سریال دلیل این کار را اینگونه توضیح می دهد: «با توجه به اینکه در شهر لیورپول مکان های سنتی که شباهت زیادی به بیرمنگام قدیمی دارند وجود دارد، ما تصمیم گرفتیم تا بیش از نیمی از لوکیشن های فیلمبرداری را در شهر لیورپول انجام دهیم».

11- کلاه های پیکی بلایندرز در واقعیت فاقد تیغ بوده است

احتمالا در فصل اول متوجه شدید که لبه کلاه های این گروه به تیغ برنده مجهز شده است اما لازم به ذکر است در واقعیت اصلا چنین چیزی وجود نداشته است و این ایده توسط کارگردان و نویسنده، در سریال به تصویر کشیده شده است. البته گفته می شود جان داگلاس در سال 1890 این کلاه را برای افراد مشهور و پولدار که به محافظت نیاز داشته اند، طراحی کرده است.

12- فیلمبرداری سریال در بدترین ساعات انجام شده است

یکی از عجیب ترین حقایق در رابطه با سریال پیکی بلایندرز مربوط است به ساعت فیلمبرداری آن؛ استیون نایت مدعی شد به قدری که داستان سریال برخی از بازیگران را من جمله کلین مورفی (توماس شلبی) را تحت تاثیر قرار داده است که آنها برای طبیعی تر جلوه دادن سکانس ها، آنها را در زمان واقعی خود فیلمبرداری می کردند؛ نمونه اش یکی از اپیزودهای سریال که فیلمبرداری آن را در ساعت 4 صبح، آن هم در فصل زمستان انجام دادند.

خرید محصولات پیکی بلایندرز

ما با محدود کردن اینترنت مخالفیم